Erkeklik Hormonu Nasıl Artar?

Erkeklik hormonunun artması için düzenli egzersiz yapılması, iyi ve yeterli uyku alınması, diyet değişikliği ve alkol tüketiminin azalması tavsiye edilmektedir. Erkeklik hormonunu artıran besinler, vitaminler ve bitkilerin neler olduğu, erkeklik hormonu ilaçları, erkeklik hormonu düşüklüğü tedavisi gibi merak edilen tüm sorunları sizin için bir araya getirdik.

Erkeklik hormonu, yaşa, strese, alkol, sigara ve ilaç kullanımına bağlı olarak azalabilmektedir. Erkeklik hormonunun artması için düzenli spor, yaşam tarzı ve beslenme tarzının değiştirilmesi, alkol ve sigara kullanımının azaltılması gibi yöntemler tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra erkeklik hormonunu arttırmak için bazı yiyecekler, bitkiler, vitaminler ve ilaç takviyeleri de önerebilmektedir.

Erkeklik Hormonu Artıran Besinler Nelerdir?

Erkeklik hormonu artıran besinler, östrojen seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olan yiyeceklerdir. Lahana, nar, portakal, mantar gibi besinler östrojen üretimini sınırlandırmaya katkı sağlar. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve diyet, doğal olarak erkeklik hormonunu artırmaya yardımcı olur. Vücudun ihtiyaç duyduğu sağlıklı beslenme açısından zengin besinler testosteron üretimini büyük ölçüde etkilemektedir. Üzümün, vücuttaki kan akışını artırarak sperm hareketliliğine katkı sağladığı bilinmektedir. Bununla birlikte ton balığı, hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel dürtü ve libidoyu artırmaya destek olan yiyecekler arasında yer alır.

Erkeklik Hormonu Artıran Bitkiler Nelerdir?

Erkeklik hormonu artıran bitkiler arasında çemen otu, zencefil, ısırgan otu ve kırmızı ginseng gibi bitkiler bulunur. Çemen otun testosteron seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Isırgan otu, vücudunuzdaki serbest testosteronu serbest bırakmaya katkı sağlar. Bunun yanı sıra kırmızı ginseng, konsantrasyon, uyanıklık ve enerji seviyesini iyileştirmeye yardımcı olur.

Erkeklik Hormonu İlaçları Nelerdir?

Erkeklik hormonu ilaçları arasında bantlar, jeller, oral ilaçlar ve enjeksiyon seçenekleri yer alır. Erkeklik hormonu ilaçları kullanım farklılığı sunan çeşitleri ile her kullanıcı için uygun yöntemler sunmaktadır. Erkeklik hormonu ilaçları alırken doktorunuz testosteron seviyesini belirlemek için kan testi yapacaktır. Bununla birlikte doktorunuz tedavi boyunca kan değerlerinizi takip etmektedir.

Erkeklik Hormonu Düşüklüğü Tedavisi Nasıl Olur?

Erkeklik hormonu düşüklüğü tedavisi, ilaçla tedavi edilebileceği gibi alternatif tedaviler izlenerek de tedavi edilebilmektedir. Kilo vermek ve daha fazla fiziksel aktivite yapmak gibi bazı yaşamsal değişiklikler erkeklik hormonu düşüklüğü tedavisinde tavsiye edilmektedir. Erkeklik hormonu almak için farklı birçok yöntem bulunmaktadır. Erkeklik hormonu; transdermal, enjeksiyon yoluyla, oral olarak, burun yoluyla ve deri altı yoluyla alınabilmektedir.

Erkeklik Hormonu Artıran Vitaminler Nelerdir?

Erkeklik hormonu artıran vitaminler arasında A vitamini, çinko, magnezyum, kalsiyum, B vitamini ve D vitamini yer alır. Testosteron üretimini doğal olarak artırmanın en kolay yöntemlerinden biri vitamin ve mineral eksikliklerini gidermektir. İhtiyaç duyulan bu vitaminler sayesinde testosteron üretimini artırabilir, genel canlılığı, libidoyu, gücü ve vücut sağlığını iyileştirabilirsiniz. Buna ek olarak bu vitaminler ihtiyaç duyduğunuz hayati mikro besinleri sağlar.

Yorumlar
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...