Et Benleri Nasıl Yok Edilir?

Et benleri nasıl yok edilir, et benleri için ilaç, et benleri için lazer fiyatları gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Vücudun belirli noktalarında çıkıntı şeklinde çıkan yapılara et beni denir. Genel olarak et benleri yüz ve koltuk altında görülürler. 4 insandan birinde görünen et benlerinin ortaya çıkış nedenleri hamilelik, aşırı kilo ve genetik olmakla birlikte her kişide çıkan et beni boyutu farklılık göstermektedir. Tıbbi olarak herhangi bir zararı olmayan et benlerini çoğunlukla estetik durmadığı için inşalar yok etmeye çalışır. Genellikle et benleri yok etmek amacıyla “et beni alma” olarak da bilinen cerrahi işleme başvurulur. Yapılan işlemde hastaya lokal anestezi verilir ve işlem genellikle 20 dakika sürer ve kişinin günlük yaşantısını pek etkilemez.   Lokal anestezinin yanı sıralar et benini yok etmek isteyen kişiler aşağıdaki yollara da başvururlar;

·        Kriyoterapi işlemiyle et beni dondurularak düşmesi sağlanır

·        Elektrocerrahi işlemiyle yüksek enerji verilerek uygulanan işlemde et benine enerjiyle zarar verilerek yok edilmesi sağlanır

·        Ligasyon adı verilen işlemle cerrahi iple boğma işlemi uygulanarak et benin düşmesi sağlanır

Bunlarla birlikte hiçbir tıbbi kanıtı bulunmayan doğal yöntemlere de et benin yok edilmesi amacıyla başvurulabiliyor. Elma sirkesi, sarımsak, çay ağacı yağı, limon suyu düzenli şekilde et benin üstüne sürülerek et benin düşmesi sağlanabilir. Ancak et benini bu yöntemle almak kanama, yanma, enfeksiyon gibi önemi sorunlara yol açabilir bu yüzden doktora gitmeden kendi başınıza et beninize müdahale etmenizi önermeyiz.

Et Benleri İçin İlaç   

Et benlerinin yok edilmesi amacıyla herhangi bir ilaç bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra et benlerinizden kurtulmak amacıyla, lazer, sıvı azot ya da dondurma tedavisine başvurabilirsiniz. Enfeksiyon kapma ya da daha önemli cilt hastalıklarına yol açma sebebi yüzünden pek önerilmese de, sarımsak, limon suyu, çay ağacı yağını düzenli olarak et benin üstüne sürüp düşmesini sağlayabilirsiniz.

Et Benlerini Aldırmak İçin Hangi Bölümlere Gidilir?

Et benleri genel olarak sağlığınızı olumsuz etkilemese de et beninden rahatsız iseniz, hastanelerin dermatoloji, genel cerrahi ve plastik cerrahi bölümlerine gidebilirsiniz. 

Et Beni İçin Sprey

Et benlerinden rahatsız olanlar kurtulmak amacıyla evde aşağıdaki doğal yöntemlerden spreyler yapabilirler;

·        Asitli olması ve pH azaltıcı etkisi nedeniyle et benlerini yok edebilmede limon suyu doğal şifa kaynağıdır. Yarım bardak su ile bir adet limon suyunu birbirine karıştırarak. Pamuk aracılıyla karışımı et benine sürün. Bu işlem haftada 3 kez yapın. Yaklaşık bir ay içinde et benleri azalmaya başlayacaktır.

·        Doğal bir elma sirkesi alın hata elma sirkenizi evde kendiniz yaparak haftanın dört günü elma sirkesini cildinize zarar vermeyecek şekilde ısıtıp pamuk yardımıyla beninizin üstüne uygulayın.

Et Benleri İçin Doğal Çözüm

Et benlerini evde kendi başınıza tedavi etmeniz enfeksiyon kapma riskine karşı pek önerilmese de aşağıdaki yöntemlerle et beninizden kurtulmayı deneyebilirsiniz.

·        Haftada iki kez, iki tane aspirini ezin ve üstüne bir yemek kaşığı su ekleyin. Macun haline getirdiğiniz karışımı et beninizin üstüne sürerek 3 saat bekletin.

·        İlk olarak doğal olduğuna emin olduğunuz bir hint yağı alın. Hint yağı ve karbonatı birbirine karıştırarak, et beninizin üstüne uygulayın. Üç saat boyunca karışımı yüzünüzde bekletip durulayın bu işlemi günde 2 defa sabah akşam tekrar edin.

Et Benleri Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Et benleri lazer yardımıyla ağrısız bir şekilde alınabilir. Bu işlemde lokal anestezi verilir ve işlem 20 dakika sürer işlem sonrası kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Et Beni Lazer Fiyatları

Et beni sildirme işlemi SGK kapsamında 400 TL olup ilave her işlem için 200 TL daha alınmaktadır. 

Yorumlar
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...