Evde Pilates Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evde pilates yapmanın püf noktaları arasında vücudunu dinlemek, derin nefes alıp vermek yer alır. Evde pilates yaparken dikkat edilmesi gerekenler, evde pilates bandı yerine ne kullanılabileceği, evde pilatesin nasıl yapıldığı gibi merak edilen bütün soruları sizin için bir araya getirdik.

Evde pilates yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ısınma hareketleri yapmaktır. Buna ek olarak pilates hareketlerini yaparken vücudunuzu zorlamamak dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Aynı zamanda hareketlerin zorluk seviyesini kendinize uygun şekilde uygulamak oldukça önemlidir.

Evde Pilates Nasıl Yapılır?

Evde pilates yapmak için matınızı çıkarın ve boş bir alana serin. Farklı kas gruplarını çalıştırın ve belirli kasları hedeflerken her birine konsantre olun. Duruşunuzu güçlendirerek, daha iyi denge, daha az yaralanma, daha iyi duruş ve gelişmiş koordinasyon kazanın. Pilates egzersizlerini yaparken göbek deliğinizi omurganıza çekmeyi unutmayın. Derin nefes alma stresi azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda zihin ve beden bağlantısının çok önemli bir bileşenidir. Burnunuzdan nefes alın ve ağzınızdan verin. Göğüs kafesini sıkıştırmak duruşunuzu düzeltmenize yardımcı olur ve aynı zamanda daha ince görünürsünüz. Pilates egzersizlerini yaparken bunu yaptığınızda karın kaslarınız güçlenecek ve göğüs kafesini sıkıştırmak doğal hale gelecektir.  Üst vücut egzersizlerinden alt vücut egzersizlerine geçin. Kalp atış hızınızı ve metabolizmanızı artırmak için kan akışınızı sağlayın. Vücudunuzun zıt kısımlarını çalıştırarak daha fazla kalori yakın.

Evde Pilates Bandı Yerine Ne Kullanılabilir?

Evde pilates bandı yerine külotlu çorap ya da tayt gibi esnek eşyalar kullanabilirsiniz. Pilates bandı kullanmak egzersizlerinizi daha kolay ve rahat hale getirir. Aynı zamanda pilates bantları kullanmak, antrenmanınıza yoğunluk katmanın en iyi yollarından biridir.

Evde Pilates Dersi Vermek Yasal Mı?

Uygun eğitimlere sahip olunduğu sürece evde pilates dersi vermek yasaldır. Pilates eğitmeni olmak için pilates eğitimi veren kurumlardan ilgili eğitimlerin alınması gereklidir.  

Evde Pilates Isınma Hareketleri Nelerdir?

Evde pilates öncesi ısınma hareketlerinin yapılması oldukça önemlidir. Pilates öncesi uygun bir ısınma, kaslarınızı ve eklemlerinizi daha enerjik hale getirir, dolaşımınızı hızlandırır ve vücudunuzun nöromüsküler iletişimini ve kontrolünü geliştirir.

Evde Pilates Kilo Verdirir Mi?

Evde pilates kilo vermeye yardımcı olur. Pilates, kas yerine yağ yakmaya destek olur ve kasları güçlendirmeye odaklanır. Bu, bel çevresinde bir azalmaya, daha iyi duruşa ve daha iyi esneklik sağlar. Pilates aynı zamanda vücudunuzun metabolizma hızını da artırarak gün içinde normalden daha fazla enerji harcamanızı katkı sağlar. Buna ek olarak pilates, sindirim sisteminize de olumlu etki eder. Evde pilates yaparken verebileceğiniz kilo, ne kadar formda olduğunuza, kalori yakma yoğunluğunuza ve kilonuza bağlı olarak değişiklik gösterir.

Evde Pilates Kaç Kalori Yakar?

Evde pilates yaparak yakılan kalori miktarı, ne kadar formda olduğunuza, kalori yakma yoğunluğunuza ve kilonuza bağlı olarak değişir. Pilates, normal nefes alırken ağırlık kaldırma veya pozisyonları tutma gibi yavaş hareketler kullanarak vücudun tüm kısımlarını çalıştırdığı için kalori yakmak için harikadır. Dikkatiniz dağılmadan her harekete odaklanmanızı sağlar, her parçanın eşit dikkat ve özeni görmesini sağlar; bu, egzersiz seansları sırasında da yaralanmaların oluşmasını önler. Pilates yaparken yakacağınız kalori miktarı, kilonuza, egzersiz süresine ve yaptığınız egzersizin zorluk seviyesine bağlıdır.

 


Yorumlar
Kimseyle mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR...