Köpeklerde Kanlı İshal Belirtileri Nelerdir?

Köpeklerde Kanlı İshal Belirtileri Nelerdir?

Köpeğiniz için ölümcül olabilen bu hastalığın önceden fark edilmesi ve hemen bir veteriner hekime danışılması gerekmektedir. Peki ishal olan köpeğinizin dışkısında kan görmek dışında, ne gibi belirtiler olduğunda bu durumdan şüphelenilmelidir?
• Köpeğinizin ateşi varsa,
• Halsizlik ve iştahsızlık bulunuyorsa,
• Kusuyor ve bu kusma sırasında sarı renkte bir sıvı görüyorsanız,
• Köpeğinizin dışkısında normalden farklı ve kötü koku varsa,
• Gözlerinde akıntı bulunuyorsa, kanlı ishal hastalığından şüphelenilmelidir.
Yukarıda sayılan belirtilerin bazıları elbette kendi başına korkulması yersiz olan bulgulardır. Burada bahsedilen, sayılan belirtilerin birçoğu aynı anda bulunuyorsa bu hastalıktan şüphelenilmesi gerektiğidir. Elbette semptomlardan yalnızca birisi dahi varken bir veteriner hekime danışmak, olası hastalıkların baştan teşhis edilmesi için oldukça büyük bir yardımcı olacaktır.
Sevimli köpekleriniz, ailenin diğer tüm üyeleri gibi hayatınızın vazgeçilmez birer parçası oluyorlar. Bu sebeple yakalanabileceği hastalıklar, başına gelebilecek herhangi kötü bir durum hepimizi endişelendiriyor. Köpeklerde kanlı ishal de üzerinde durulması gereken rahatsızlıklardan birisi. İsmi oldukça korkutucu olan bu hastalık neden olur, belirtileri nelerdir, nasıl geçer sorularının cevapları yazımızda yer alıyor.Kanlı ishal hastalığı, elbette ishal formundaki dışkıda görülen kan ile teşhis edilir. Bu bulaşıcı ve ölümcül hastalığa parvo virüsü sebep olmaktadır.Köpeklerde Kanlı İshal Belirtileri Nelerdir?Köpeğiniz için ölümcül olabilen bu hastalığın önceden fark edilmesi ve hemen bir veteriner hekime danışılması gerekmektedir. Peki ishal olan köpeğinizin dışkısında kan görmek dışında, ne gibi belirtiler olduğunda bu durumdan şüphelenilmelidir?·     Köpeğinizin ateşi varsa,·     Halsizlik ve iştahsızlık...

Habere geri dön: Köpeklerde Kanlı İshal Neden Olur?